Проект "Каховка"
6 червня о 02:50 ночі росіяни підірвали греблю Каховської ГЕС
Ця ГЕС забезпечувала південь України прісною водою та електроенергією, підтримувала роботу Запорізької АЕС. Внаслідок терорестичного акту затоплено багато населених пунктів у Херсонській та Миколаївська областях. На Дніпропетровщині це призвело до відсутності водопостачання для майже 90 тисяч домівок (тобто кількість людей без доступу до прісної води є в кілька разів є вищою).
За даними МВС станом на 10 червня:
На території Херсонської області підтоплено залишаються 47 населених пунктів, з них 33 – на підконтрольній Україні території та 14 – на тимчасово окупованій. Евакуювали 2 620 осіб, 160 з яких діти. Відомо про 4 загиблих, 11 осіб травмованні через обстріл росіянами під час евакуації. 27 людей досі вважаються зниклими безвісти. Це означає, що список загиблих може збільшитись.

У Миколаївській області підтоплений 31 населений пункт. В області евакуювали 936 осіб, серед яких 167 дітей. 1 людина загинула.

На Дніпропетровщині відсутнє водопостачання у понад 89 тисячах домівок у 26 населених пунктах.

Про остаточну кількість жертв буде відомо після зниження рівня води.
ЕКОЛОГІЧНІ НАСЛІДКИ
Внаслідок руйнування дамби гідроелектростанції у воду потрапила значна кількість біогенних елементів, важких металів, паливно-мастильних матеріалів. Підтоплені кладовища, сміттєзвалища, вигрібні ями. Через стрімке падіння рівня води почався масовий мор риби. Для природи це має глобальний екологічний характер у чорноморському регіоні.

Унікальна природна екосистема заплавної частини Дніпра від Нової Каховки до Дніпровсько-Бузького лиману, а це понад 80 тисяч гектар природної території "Нижньодніпровський", фактично знищена.

Існують надзвичайно високі ризики розвитку вторинних наслідків, зокрема і спалах хвороб.
Фонд Миру та Розвитку оголошує збір коштів
на необхідні медикаменти для найбільшого медичного закладу регіону – Херсонської обласної клінічної лікарні, яка з перших годин приймає постраждалих.
Наш Фонд підписав Меморандум про співпрацю з Херсонською обласною клінічною лікарнею щодо надання медикаментів для постраждалих через підрив Каховської дамби.
Будь ласка, пожертвуйте стільки для вас є можливо. Кожна гривня чи долар буде направлена на допомогу постраждалим.

Дякуємо за те, що залишаєтесь з Україною.
Будь ласка, пожертвуйте стільки для вас є можливо. Кожна гривня чи долар буде направлена на допомогу постраждалим.

Дякуємо за те, що залишаєтесь з Україною.