"Сфера біотехнологій України. Аналіз міжнародного досвіду, статистичних даних та опитування експертів галузі про проблеми та перспективи розвитку сфери"
Дослідження Центру економічної стратегії на замовлення нашого Фонду
Перед переглядом, поділіться, будь ласка, e-mail
Ваші дані захищено
Коротко про напрямок
Фонд миру та розвитку засновано з метою розвивати інновації та залучати міжнародний досвід в Україну, саме тому один з перших напрямків, на якому фокусує увагу, - біотехнології.

Це актуальна проблема для нашої країни, оскільки в нас недостатньо розвинена галузь біотехнологій: відсутнє виробництво вакцин, сучасних діагностичних засобів та ліків від багатьох поширених хвороб (в тому числі раку), державні лабораторії не секвенують геном, не діагностують мутації в генах (за виключенням лабораторії НДСЛ "ОХМАТДИТ").

Очевидно, для того, щоби змінити ситуацію, потрібна відповідна державна політика, яка сприятиме розвитку медико-біологічних досліджень, трансферу технологій з подальшим виробництвом вакцин та біосимілярів, використанню «лікарських засобів передової терапії» (advanced therapy products).

З цією метою Фонд миру та розвитку (ФМР) ініціював дослідження із Центром економічних стратегій – про перспективи біотехнологій в Україні. Його результатами скористається Міністерство охорони здоров'я - для написання Стратегії розвитку біотехнологій в Україні, а також вони будуть у відкритому доступі.

Також ФМР використає дослідницьку роботу для створення власного проекту з метою об'єднання університетів та науково-дослідних інституцій, що спеціалізуються на медичних та біологічних технологіях. Інакше кажучи, розвивати молоді кадри й дати поштовх\підсилити розвиток біотехнологій в Україні.

З цією метою буде проаналізовано зокрема: - існуючі потужності в Україні для розвитку галузі біотехнологій: що вже зроблено\розроблено; які напрями намагалися розвинути; з'ясування, чому не розвивають інші напрями;
- іноземні компанії, які працюють в Україні працюють і залучають до співпраці наших вчених;
- Національний Фонд Досліджень – проблеми розподілу та використання ресурсів та інші.

Фонд миру та розвитку припускає, що сфера біотехнологій могла би повторити шлях вітчизняного ІТ – через 5-7 років увійти в ТОП-20 країн світу, які мають свою інфраструктуру і випускають власні біотехнологічні продукти.

Газета "День" | 13.08.21 Київ | Настя Хамар