Фонд миру та розвитку засновано з метою розвивати інновації та залучати міжнародний досвід в Україну, саме тому один з перших напрямків, на якому фокусує увагу, - біотехнології.

Це актуальна проблема для нашої країни, оскільки в нас недостатньо розвинена галузь біотехнологій: відсутнє виробництво вакцин, сучасних діагностичних засобів та ліків від багатьох поширених хвороб (в тому числі раку), державні лабораторії не секвенують геном, не діагностують мутації в генах (за виключенням лабораторії НДСЛ "ОХМАТДИТ").

Очевидно, для того, щоби змінити ситуацію, потрібна відповідна державна політика, яка сприятиме розвитку медико-біологічних досліджень, трансферу технологій з подальшим виробництвом вакцин та біосимілярів, використанню «лікарських засобів передової терапії» (advanced therapy products).

З цією метою Фонд миру та розвитку (ФМР) ініціював дослідження із Центром економічних стратегій – про перспективи біотехнологій в Україні. Його результатами скористається Міністерство охорони здоров'я - для написання Стратегії розвитку біотехнологій в Україні, а також вони будуть у відкритому доступі.

Також ФМР використає дослідницьку роботу для створення власного проекту з метою об'єднання університетів та науково-дослідних інституцій, що спеціалізуються на медичних та біологічних технологіях. Інакше кажучи, розвивати молоді кадри й дати поштовх\підсилити розвиток біотехнологій в Україні.

З цією метою буде проаналізовано зокрема: - існуючі потужності в Україні для розвитку галузі біотехнологій: що вже зроблено\розроблено; які напрями намагалися розвинути; з'ясування, чому не розвивають інші напрями;
- іноземні компанії, які працюють в Україні працюють і залучають до співпраці наших вчених;
- Національний Фонд Досліджень – проблеми розподілу та використання ресурсів та інші.

Фонд миру та розвитку припускає, що сфера біотехнологій могла би повторити шлях вітчизняного ІТ – через 5-7 років увійти в ТОП-20 країн світу, які мають свою інфраструктуру і випускають власні біотехнологічні продукти.

Газета "День" | 13.08.21 Київ | Настя Хамар