ЗМІ про нас
Останні новини
Напередодні осіннього активного ділового сезону Християнська медична асоціація України провела медичний табір в селищі Верховина на Івано-Франківщині.

У ньому брали участь понад 80 українських учасників (студенти, середній медперсонал, лікарі) , а також гості із закордону: США, Канади, Естонії.

Так, слухачі прослухали семінари зокрема на теми: «Міфи в гінекології», «Ефективна комунікація з пацієнтом», «Емоційний інтелект», «Як розпочати кар'єру та залишитися християнином в новому оточенні», «Депресія», «Шлях до відкриття власної практики», «Організація паліативної допомоги в Україні», «Догляд за шкірою», «Людиноорієнтованість в медицині» та інші. А також взяли участь у круглому столі «Віра/професія».

«Шалені темпи. Час не наша власність», - як писала Ліна Костенко. Очевидно, організатори табору це врахували. Тому були передбачені духовна та відпочинкова складові. Наприклад, ранок розпочинався із читання Біблії та розмірковуванням над Словом Божим. А після семінарів учасники ходили в гори та сплавлялись гірськими річками. Ну, а у ввечері, співаючи «Де гори Карпати,/ де Писаний камінь…» збиралися біля ватри. (До речі, оспіваний Писаний камінь знаходиться якраз на околицях Верховини).

«Цей час став часом оновлення та натхнення, – ділиться враженнями Любов Кушнірук. – Нам була надана можливість вчитися у крутих спікерів, які, до слова, самим своїм життям мотивують. Приміром, з Вадимом Вусом практикувалися з УЗД: шукали зоровий нерв, яремну вену, сонну артерію, щитовидну залозу, аорту, печінку... З Катериною Пілон - вчилися долати депресію і доглядати за шкірою. Окрема подяка їй за розкішний подарунок - стетофонендоскоп Littman cardiology (мати фонендоскоп згаданого бренду - моя мрія, як і, до речі, багатьох студентів-медиків). З Джефом Крейном - практикували англійську та «освоїли» тему «Комунікація з пацієнтом». Усіх й усе годі перелічити! Висновок, з яким я приїхала звідтіля: «Дій заради майбутнього!» та біблейське "Бо не дав нам Бог духа страху, але сили, і любові, і здорового розуму."

Свого часу, років з десять тому, Альянс професіоналів-християн об'єднав Християнську медичну асоціацію України, Асоціації християн-юристів, підприємців, психологів, педагогів, митців та спортсменів. Уже п'ять років, як з урахуванням напрацювань Альянсу та Ініціативної групи «Перше грудня» створений Фонд миру та розвитку, який разом з іншими організаціями долучився до фінансування табору.

РІСУ | 08.09.21 Львів


Фонд миру та розвитку засновано з метою розвивати інновації та залучати міжнародний досвід в Україну, саме тому один з перших напрямків, на якому фокусує увагу, - біотехнології.

Це актуальна проблема для нашої країни, оскільки в нас недостатньо розвинена галузь біотехнологій: відсутнє виробництво вакцин, сучасних діагностичних засобів та ліків від багатьох поширених хвороб (в тому числі раку), державні лабораторії не секвенують геном, не діагностують мутації в генах (за виключенням лабораторії НДСЛ "ОХМАТДИТ").

Очевидно, для того, щоби змінити ситуацію, потрібна відповідна державна політика, яка сприятиме розвитку медико-біологічних досліджень, трансферу технологій з подальшим виробництвом вакцин та біосимілярів, використанню «лікарських засобів передової терапії» (advanced therapy products).

З цією метою Фонд миру та розвитку (ФМР) ініціював дослідження із Центром економічних стратегій – про перспективи біотехнологій в Україні. Його результатами скористається Міністерство охорони здоров'я - для написання Стратегії розвитку біотехнологій в Україні, а також вони будуть у відкритому доступі.

Також ФМР використає дослідницьку роботу для створення власного проекту з метою об'єднання університетів та науково-дослідних інституцій, що спеціалізуються на медичних та біологічних технологіях. Інакше кажучи, розвивати молоді кадри й дати поштовх\підсилити розвиток біотехнологій в Україні.

З цією метою буде проаналізовано зокрема: - існуючі потужності в Україні для розвитку галузі біотехнологій: що вже зроблено\розроблено; які напрями намагалися розвинути; з'ясування, чому не розвивають інші напрями;
- іноземні компанії, які працюють в Україні працюють і залучають до співпраці наших вчених;
- Національний Фонд Досліджень – проблеми розподілу та використання ресурсів та інші.

Фонд миру та розвитку припускає, що сфера біотехнологій могла би повторити шлях вітчизняного ІТ – через 5-7 років увійти в ТОП-20 країн світу, які мають свою інфраструктуру і випускають власні біотехнологічні продукти.

Газета "День" | 13.08.21 Київ | Настя Хамар