Новини

Український зимовий антикризовий проєкт

 

Ukraine Winter Crisis Found AppealБільшість території України і її цивільного населення стоїть на межі гуманітарної катастрофи, якої не бачив світ з часів Другої світової війни. Станом на кінець листопада 2022 немає жодного об'єкту критичної енергетичної інфраструктури, який би не постраждав від ракетних атак Росії, яку Європарламент та інші країни визнали державою-терористом. 

Український Благодійного фонду миру та розвитку разом з американським Peace and Development Foundation та партнерами розпочали антикризовий проєкт зимової допомоги українцям, що найбільше страждають від російського енергетичного терору.

Кому допомагаємо? 
Допомога буде розподілятися серед найуразливіших груп населення в прифронтових регіонах та в населених пунктах, енергетична інфраструктура яких найбільш зруйнована. Наші цільові групи: сім'ї загиблих, особи з інвалідністю, діти-сироти, переселенці, які мають крайню потребу, малозабезпечені літні люди. 


Чим допомагаємо?
Придбання та доставка найбільш актуальних в умовах зими й відсутності електрики та центрального опалювання речей:

1. Переносні печі (конструкція розроблена українцями). Це ергономічні і економічні печі на твердому паливі (дрова, вугілля і все що безпечно згорає), розроблені українськими інженерами,  з допомогою яких можна обігріти кімнату до 16 метрів квадратних та і приготувати їжу в умовах відсутності електрики і тепла. При цьому витрати твердого палива є мінімальні. Піч легко збирається і транспортується, її вже почали виготовляти в Україні. Затрати на закупівлю металу, запчастин, виробництво та доставку 1 печі становлять близько 200$. Наш фонд уже оплатив виробництво перших 50 печей, але потреба у них в сотні разів вища.


2. Генератори електроенергії, які будуть працювати в пунктах допомоги при церковних організаціях, щоб допомогти максимальній кількості людей. Один генератор може дозволити зарядити телефони сотні людей, щоб утримати зв’язок з рідними. З його допомогою можна нагріти суміші для немовлят, забезпечити накритичніші потреби. Придбати та доставити генератор за умов надзвичайного попиту важко, але ми маємо канали. Нам потрібні ваші внески щоб купити більше генераторів. Станом на кінець листопада 2022 р. середня вартість одного надійного генератора 5 кВт – 2000 $.
3. Тепле взуття. Австралійські уггі - якісне тепле взуття з овечої шерсті, яке зберігає тепло за найнижчих температур. Воно повинно зігрівати ніжки дітей та літніх немічних людей, котрі живуть в холодних домівках. Ми домовились напряму з виробником в Австралії і для нашої спеціальної ситуації отримали 50% знижку. Наші місцеві партнери забезпечать безкоштовну доставку. Одна пара взуття для проекту коштує 38$.


Як буде розподілятися та доставлятися допомога? 
Дуже важливо не лише знайти кошти на допомогу, а доправити її в потрібні руки. Ще до початку війни наш фонд співпрацював з різними християнськими церквами та благодійними організаціями. Зараз, в найважчі часи, церковні осередки стали центрами благодійної допомоги. Саме церковні благодійні організації з їхньою мережею, християнськими цінностями та наявністю активних волонтерів, можуть виокремити цільові групи та доставити їм допомогу. Ми маємо домовленості, досвід ефективної співпраці і взаємну довіру з такими авторитетними благодійними організаціями, як "Карітас Україна", "Елеос Україна" і "Допомога поруч". 

Як здійснюється звітність? 
Кожен наш проєкт підкріплюється звітністю про те хто отримав допомогу і документами про використані кошти: ми та наші партнери роблять фото і відео там, де це можливо. Всі витрати підтверджуються чеками. 

Абсолютно кожна пожертва буде витрачена з максимальною користю і вона справді практично допоможе найбільш незахищеним і немічним людям вистояти і пережити темряву і холод.  Новини